Detail aktuality

Informace k zápisu

Zápis k předškolnímu vzdělávání od školního roku 2024/2025

Vážení rodiče,

zápis bude probíhat prezenčně s osobní účastí zákonného zástupce a dítěte 6.5.2024 od 10.00 do 17.00 hodin.

Zastupuje-li dítě jiná osoba než jeho zákonný zástupce, je zároveň podstatné, aby doložila svá oprávnění dítě zastupovat (kopie soudního rozhodnutí apod.)

Mateřská škola preferuje osobní doručení žádosti, pro rodiče i pro děti je benefitem návštěva školy, při které se seznámí s prostředím a paní učitelkami.

Další možné způsoby doručení:

• datovou schránkou vedenou na fyzickou osobu

• e-mailem s uznaným elektronickým podpisem

Datum doručení žádosti není kritérium při rozhodování o přijetí dítěte.

Během zápisu budou rodiče podepisovat žádost o přijetí. Žádost můžete vyplnit až na místě.

Pro podání žádosti o přijetí dítěte do naší MŠ od vás potřebujeme vyplnit a předat:

• Žádost o přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání od školního roku 2024/2025, můžete stáhnout elektronicky (DOCX / PDF) nebo osobně vyzvednout

• Potvrzení praktického lékaře pro děti a dorost, že se dítě podrobilo povinným očkováním (DOCX / PDF) (nevyžaduje se pro dítě s povinným předškolním vzděláváním, které dosud do MŠ nechodilo)

• Občanský průkaz zákonného zástupce (pouze pro ověření údajů)

• Souhlas se zpracováním osobních údajů pro účely zápisu

• Rodný list dítěte (pouze pro ověření údajů)

Seznam přijatých dětí zveřejníme pod jejich registračním číslem na webových stránkách školy a vyvěsíme na vývěsní desce před mateřskou školou. Zveřejněním seznamu se považují rozhodnutí, kterými se vyhovuje žádostem o přijetí ke vzdělávání, za oznámená. Termín zveřejnění většinou bývá k 1.6.2024.

Rozhodnutí o nepřijetí se doručuje písemně zákonnému zástupci. Ten se může proti rozhodnutí odvolat do 15 dnů ke Krajskému úřadu Středočeského kraje, a to podáním u ředitelky školy.

Štítky: organizační záležitosti