O naší školce

Mateřská škola je zařazena do sítě škol od 1. 9. 2009, s provozem a výukou od 1. 10. 2009.

Od 1. března 2020 sídlí mateřská škola v nové budově. Moderní MŠ je přízemní bezbariérovou dřevostavbou, která maximalizuje využití podlahové plochy pro pohyb dětí. Prosklené plochy zajišťují dostatek denního světla a výhled do krásné okolní krajiny. Součástí budovy mateřské školy je i zimní zahrada, velká dřevěná terasa, jejíž krytá část umožňuje její využití i za nepříznivého počasí. V dohledné době bude následovat úprava zahrady MŠ.

V těsné blízkosti mateřské školy se nacházejí křivoklátské lesy, potok Loděnice a louky, kde s dětmi trávíme mnoho času v každém ročním období. Tyto rozmanité ekosystémy poskytují prostor pro různorodé vzdělávací a pohybové aktivity, pozorování fauny a flory a celoročních proměn přírody. Z této charakteristiky školy jsme vycházely pří tvorbě našeho ŠVP.

Mateřská škola je jednotřídní, rodinného typu. Snažíme se zajistit harmonické, bezpečné a šťastné prostředí plné důvěry a pochopení pro individuální potřeby dětí.

Mateřská škola je zařazena do sítě škol od 1.9.2009, s provozem a výukou od 1.10.2009.

Její školní vzdělávací program je vytvořen za vzájemné spolupráce obou pedagožek.

Mateřská škola úzce spolupracuje s rodiči, se zřizovatelem, s okolními MŠ, unhošťskou ZŠ, pedagogicko-psychologickou poradnou a dětským lékařem.