Distanční výuka pro týden 29. 3. - 4. 4.

Zadání velikonočních úkolů

Včera začal pašijový týden. První úkol na neděli se Vám zobrazí po kliknutí na bílou slepičku. Pro druhý úkol najděte hnědého zajíčka. Třetí úkol se skrývá pod modrou kraslicí. Úkol na středu je schovaný v košíku s kraslicemi. Čtvrteční úkol naleznete v zelené kraslici. Páteční úkol si odnesl zajíček až ke kopečkům. Úkol na sobotu najdete pod červenou kraslicí. Úkol na Velikonoční neděli se schovává až v oblacích. Poslední úkol má kuřátko ukrytý po skořápkovou čepičkou.

velikonoce

Pro pobavení posíláme pár básniček a velikonočních hádanek. Kliknutím na náhled se Vám zobrazí obrázek v nezmenšené velikosti.

Přejeme vám i rodičům krásné velikonoce a bohatou pomlázku.

Mirka a Radka

Dnes začíná pašijový týden. Naučte se velikonoční koledu v příloze č. 1.

Poslednímu pondělí před velikonocemi se říká modré, úterý žluté - v tyto dny se v chaloupkách vždy uklízelo a tak vás čeká další úkol:

Ukliďte si hračky a pomozte s uklízením i mamince. Dnes si na sebe můžete vzít něco modrého.

Dnes máme žluté úterý. Zkuste si vyrobit a namalovat velikonoční pohlednici a poslat ji někomu koho máte rádi.

Středě se říká škaredá. Tento den se na nikoho nikdo nesmí mračit, aby se nemračil po celý rok. Další úkol - nezapomeňte se dnes jenom usmívat!

Čtvrtku se říká zelený. Tento den bývá zvykem připravovat jídlo ze zelené zeleniny, nebo bylin, aby byl člověk po celý rok zdráv. Další úkol - zopakujte si s rodiči jakou znáte zeleninu a která má zelenou barvu.

O Velký pátek se dříve lidé časně ráno umývali v potoce a tím se chránili před nemocemi. Ze stejných důvodů tam chodili koupat i hospodářská zvířata.

Úkol pro vás - pokud budou mít rodiče čas, vyražte na procházku k našemu potoku a pokud vám to rodiče dovolí, opláchněte si třeba ručičky.

Na Bílou sobotu se pečou beránci a mazance a je nejvyšší čas dojít pro vrbové proutí. Úkol pro vás - pomozte mamince v kuchyni a my už víme ze společného pečení ve školce, že vám to všem jde.

O Velikonoční neděli vrcholí Velikonoce. Bývalo zvykem, že hospodář rozdělil při nedělním obědě vajíčko na tolik dílů, kolik bylo členů rodiny. Kdo by v tomto roce zabloudil, měl si vzpomenout na to, s kým jedl vejce a našel by cestu domů.

Úkol - nezapomeňte si dnes nazdobit vajíčko, které jste si vyzvedli ve školce a ozdobte jím své osení, které vám již určitě vyrašilo.

Na Velikonoční pondělí chlapci šlehali dívky pomlázkou z vrbových větviček, aby byly zdravé a veselé. Odměnou za pomlázku dostávali malovaná vajíčka.

Vyšlehejte pomlázkou maminku nebo babičku.